Proč by měl být plynový kotel kontrolován 1x ročně i v domácnosti?

Servisní prohlídky plynových kotlůProvozní revize plynových kotlů jsou ze zákona povinné pouze pro všechny organizace na našem území. Organizace jsou povinny zajistit 1x ročně servisní prohlídku plynového kotle servisním technikem a provozní revizi plynového kotle revizním technikem 1x za 3 roky.

Pro provoz plynového kotle v domácnosti žádné takové zákonné nařízení neplatí. Jeho provoz je čistě jen na vás. I když není servisní prohlídka povinná, velmi výrazně se doporučuje. Proč ?

  

Na prvním místě je prevence

Pravidelnou servisní prohlídkou plynového kotle můžete předejít mnoha nepříjemným následkům

Prohlídka plynového kotle servisním technikem může odhalit veškeré nedokonalosti na zařízení. Technik může zjistit, které součásti plynových kotlů nefungují naplno. Může také odhalit, jaké součásti jsou poškozené a mohly by za krátký čas způsobit poruchu celého plynového kotle. Servisy nebo kontroly plynových kotlů v domácnosti je tedy vhodné provádět, i když problémy ještě nenastaly. Díky včasnému zásahu můžete předejít velkým následkům.

O jaké následky se jedná?

Znáte pořekadlo, že pokud se něco může porouchat, porouchá se to v tu nejméně vhodnou chvíli? Pokud by se toto pořekadlo vyplnilo i u plynových kotlů, hned je v domácnosti velký problém. Pokud by se vám plynový kotel kotel porouchal uprostřed zimy, tedy uprostřed topné sezóny, najednou nemáte v domácnosti jak topit. Je jasné, že v létě se kotel zřejmě neporouchá, protože v létě není kotel aktivní a nemá se jak porouchat. Některé druhy poškození si mohou žádat také delší opravy. Čím déle je domácnost bez tepla, tím více je celá situace náročná. Do zdiva se dostává chlad a vlhko a hrozí i zvýšené riziko vzniku plísní.

Kdy je správný čas ?

Nechte si tedy raději provést servisní prohlídku plynového kotle před každým začátkem topné sezony. Pokud je kotel na první pohled v pořádku, nedělejte kontrolu ihned po skončení zimy. Ještě v květnu mohou přijít mrazy. Pokud by v tu dobu byl váš kotel opravován, znovu byste přicházeli o tepelný komfort v domácnosti. Ideálním časem na servisní prohlídku plynového kotle je konec letních prázdnin. Topení v tu dobu nepotřebujeme a snad ještě chvíli potřebovat nebudeme. Je tedy dostatek času na to, aby se plynový kotel mohl vrátit zpět do stoprocentní kondice.

Nechejte si raději zkontrolovat i ostatní plynové spotřebiče, přípojky a plynovody

Plyn může být v případě úniku velmi nebezpečný. Asi nikdo z nás si nechce představit následky úniků plynu, třeba jen v menším množství. Pokud tedy budete v domě mít servisního technika, který bude provádět servis nebo prohlídku plynového kotle, využijte této situace ke kontrolám ostatních plynových zařízení. Kontrolovány by měly být veškeré plynové spotřebiče, tedy plynové ohřívače vody, plynové sporáky, plynové lednice, anebo také přípojky a plynovody. U plynu se může i sebemenší závada velmi draze vymstít.

 


 

Volejte : 840-840-600

 

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na servisní kontrolní prohlídky plynových spotřebičůOblast*: ------------->
Vyberte kraj
------------->
Předmět poptávky*:
*:
*:
*:
*:
*:
*:

print