Povinnost provozovatelů zajišťovat výchozí revize a periodické provozní revize plynových zařízení je dána vyhláškou 85/1978 Sb. Jedná se tedy o zákonnou povinnost, závaznou pro všechny provozovatele plynových zařízení.
 
Neplněním této povinnosti provozovatel plynového zařízení riskuje správní pokutu v případě kontroly ze strany technické inspekce či inspektorátu bezpečnosti práce a zákaz provozu plynového zařízení, respektive trestní stíhání pro obecné ohrožení, v případě vzniku škodní události s následkem škody na majetku či zdraví osob.
 

Revize plynu jsou zákonnou i morální povinností provozovatelů 

 
Je potřeba si uvědomit, že zemní plyn, kterého se revize plynových zařízení týkají nejčastěji, je plynem bez výrazného zápachu a bez barvy. Jeho únik z vadného plynového zařízení může způsobit otravu osob plynem, ale také výbuch s následným požárem. Proto je provádění revizí plynu nejen zákonnou, ale především morální povinností každého provozovatele plynového zařízení.

 


 

Volejte : 840-840-600

 

… anebo nám pohodlně zašlete Váš dotaz, nezávaznou poptávku nebo objednávku na revize plynových zařízeníOblast*: ------------->
Vyberte kraj
------------->
Předmět poptávky*:
*:
*:
*:
*:
*:
*:

print